Kiermasz Wielkanocny 2019

W niedzielę 7 kwietnia w naszej szkole po raz kolejny odbył się kiermasz ozdób wielkanocnych i wypieków, przygotowanych przez uczniów i rodziców. Nad organizacją imprezy czuwała p. Magdalena Zięba.

Z kolei szkolna stołówka przekształciła się w kawiarenkę „Pyszną” pod auspicjami Samorządu Uczniowskiego, prowadzoną przez uczennice Natalię Sobczyk, Kamilę Szczepaniak-Sywarny, Ewelinę Świder (pomagały Anna Leśniak i Katarzyna Sobczyk). Kawiarenka serwowała kawę z ekspresu, herbatę, soczki, a także domowe ciasta przyniesione przez Kamilę i Natalię.

DZIĘKUJEMY ZAANGAŻOWANYM UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GOŚCIOM-KLIENTOM ZA PRZYBYCIE I WSPARCIE TEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA!

G. Miodek

BohaterON - włącz historię.

bohateron

Konkurs Muffinkowy

Dnia 28 marca 2019r. w naszej szkole odbył się Konkurs Muffinkowy w związku z Dniem Muffinka. Udział wzięli uczniowie z klas od IV-VI i (I kategoria) od VII-VIII i gimnazjum (II kategoria). Uczestnicy przygotowali muffinki, które były oceniane za wygląd, smak oraz nazwę. Jurorami byli zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Spośród około 15 muffinek jury wybrało 6 najsmaczniejszych i najatrakcyjniej wyglądających. Ze względu na małe zainteresowanie muffinkami wśród starszych uczniów w pierwszej kategorii przyznano cztery miejsca, zaś w drugiej – dwa.

Wypieków mogli spróbować także pozostali uczniowie.

W przeprowadzeniu konkursu pomagały: Anna Leśniak, Wiktoria Krupa, Aleksandra Nędza-Chotarska, Natalia Sobczyk, Joanna Gąsienica-Laskowy, Oliwia Leśniak, Natalia Pitoń.

Kategoria I klasy IV-VI:

1. 1.miejsce Wojciech Stoch-Michna
  2. 2.miejsce Marcelina Staszel
  3. 3.miejsce Zuzanna Kwak
  4. 4.miejsce Emilia Obrochta

Kategoria II klasy VII-VIII+gimnazjum:

1. 1.Ewelina Fidermak
  2. 2.Sabina Styrczula

Oliwia Leśniak (tekst, zdjęcia)

G. Miodek

Poznajemy kulturę Irlandii

We wtorek, 26 marca, zawitała do naszej szkoły Pani Justyna Mazurek-Schramm z Fundacji Kultury Irlandii. Pani Justyna przeprowadziła zajęcia dla klas IV A, IV B, IV C dotyczące mitów i legend irlandzkich, oraz zajęcia dla klas VA, VI A, VI B, VII A, VII B, VIII A oraz VIII B, podczas których przybliżyła uczniom kulturę Zielonej Wyspy. Uczniowie mogli przymierzyć stroje używane w tradycyjnym tańcu irlandzkim oraz obejrzeć sprzęt sportowy używany w tradycyjnej irlandzkiej grze sportowej, hurling.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie - tym razem z uczniami młodszych klas naszej szkoły.

Konkurs wiedzy o budownictwie ludowym na Podhalu

Już od czterech lat Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem organizuje pierwszego dnia wiosny, konkurs Wiedzy o Budownictwie Ludowym na Podhalu. Uczniowie naszej szkoły od początku biorą udział w tym konkursie. Podobnie było w tym roku. Uczennice Aleksandra Krzeptowska – Jasinek i Zuzanna Karpiel oraz uczniowie Bartłomiej Kasperek i Mateusz Michalik wszyscy z klas III gimnazjum to tegoroczni uczestnicy konkursu.

Bartłomiej Kasperek zdobył I miejsce, a Aleksandra Krzeptowska – Jasinek II miejsce.

Więcej artykułów…