Aktualności

Szkolny Zespół Pieśni i Tańca ,,Polany” na XX Konkursie Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu.

Dnia 16.11.2019r. Szkolny Zespół Pieśni i Tańca ,,Polany” brał udział w XX Konkursie Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu. Spośród 178 toniecników z 22 miejscowości w kategorii par solowych i tańca zbójnickiego nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:
Kategoria – taniec solowy
(grupa wiekowa do 10 lat)
Szymon Karpiel i Katarzyna Sobczyk – wyróżnienie ( z 9 równorzędnych)
(grupa wiekowa 11-13 lat)
Jan Krzeptowski i Blanka Leśniak – wyróżnienie (z 7 równorzędnych)
(grupa wiekowa 14-16 lat)
Michał Karpiel i Natalia Sobczyk – wyróżnienie (z 8 równorzędnych)
Kategoria -taniec zbójnicki
( grupa wiekowa do 10 lat)
Wojciech Skupień, Szymon Karpiel, Szymon Rysula, Adam Trzop, Michał Fatla, Maciej Staszel – II miejsce
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Ślubowanie pierwszoklasistów.

15 listopada br. Uczniowie klas Ia i Ib po złożeniu uroczystego Ślubowania, zostali pasowani na uczniów naszej szkoły przez pana dyrektora Bogdana Juraszka.
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki ufundowane przez Radę Rodziców, Samorząd Szkolny oraz zakładki do książek przygotowane samodzielnie przez uczniów klas IIIa i IIIb.
Dzieci przedstawiły program artystyczny, którego przygotowaniem zajęły się pani Iwona Nemś i pani Agnieszka Styrczula.
Podczas tej uroczystości mieliśmy przyjemność gościć pana Lemoine Jacky – mera naszego partnerskiego miasta Divion we Francji. Za obecność bardzo dziękujmy.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Konkurs Czytelniczy "Akademia Pana Kleksa"

W listopadzie 2019 roku w klasie IV został przeprowadzony konkurs czytelniczy ze znajomości lektury szkolnej pt. "Akademia Pana Kleksa". Konkurs polegał na odpowiedziach na pytania, rozwiązaniu krzyżówki oraz wykonaniu pracy plastycznej związanej z książką w dowolnej technice plastycznej.

Wyniki konkursu:

- I miejsce Felicja Nędza

- II miejsce Wojciech Skupień

-III miejsce Samuel Maksymiuk.

Wszystkim biorącym udział gratulujemy.

klekskleks1kleks2

Akademia z okazji Święta Niepodległości.

Dnia 12 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kościelisku odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Klasy 5c, 5a i 2b zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Akademię przygotowały: Agnieszka Styrczula, Róża Wit-Marusarz i Sylwia Górka.

Szkolna reprezentacja w konkursie „Podhalańskie spiskie i orawskie drogi do niepodległości”

W dniu 08.11.2019 roku w Szkole Podstawowej w Poroninie odbył się kolejny konkurs: „Podhalańskie spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Temat tegorocznej edycji konkursu to „ Polacy którzy zmienili świat”. Konkurs w tym roku odbył się pod patronatem Prezydenta R.P. A. Dudy. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie gminnym drużyna z Kościeliska pokonała Drużyny z Dzianisza i Witowa aż o 10 punktów kwalifikując się do etapu powiatowego. W tym etapie uczniowie naszej szkoły w składzie: Aleksandra Kwinta, Lidia Staszel, Martyna Galica zajęli drugie miejsce. Opiekunem drużyny był mgr. Piotr Hebda. Gratulujemy !!!!

spiskie

Więcej artykułów…