Wycieczka edukacyjna "Lawinowe ABC"

14.02.2019r. uczniowie klasy siódmej wybrali się na wycieczkę edukacyjną "Lawinowe ABC ". Po przyjeździe do Zakopanego grupa pod opieką wychowawcy i przewodnika tatrzańskiego powędrowała z Kuźnic na Kalatówki.                                                                                                                          Podczas wycieczki przewodnik przybliżył uczniom tematykę związaną z bezpieczeństwem zimą w górach(zagrożenia lawinowe w Tatrach, interpretacja tablic informujących o zagrożeniu lawinowym) W schronisku na Kalatówkach uczniowie podczas odpoczynku utrwalali poznane wiadomości wypełniając materiały edukacyjne od TPN-u. Później  z wykorzystaniem zestawu lawinowego abc (detektor, sonda, łopatka) uczniowie w formie zabawy symulowali akcję ratowniczą – szukali zakopanych detektorów. Ta część wycieczki dostarczyła uczniom najwięcej radości i satysfakcji! W drodze powrotnej zafascynowani szkoleniem uczniowie zadawali  przewodnikowi pytania dotyczące tematyki Tatr.

Wychowawczyni Renata Pitoń

Walentynki 2019

14 LUTEGO - BAW SIĘ Z NAMI!

Już w najbliższy czwartek DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO, znany powszechnie jako DZIEŃ ZAKOCHANYCH (chociaż św. Walenty jest patronem nie tylko zakochanych, ale także osób chorych na epilepsję i choroby nerwowe)!

SU proponuje, by z tej okazji najbliższe dni (a najlepiej wszystkie kolejne) w naszej szkole były DNIAMI MIŁEJ WIADOMOŚCI!

Napiszcie „walentynkę” lub „walentynki” do kogoś, kogo lubicie!

Rozszerzmy krąg adresatów tego święta na ludzi, którzy się lubią, darzą sympatią, cenią się, lubią ze sobą spędzać czas itd. lub po prostu chcą komuś zrobić MIŁĄ NIESPODZIANKĘ .

Przypominamy, że aby taka listowna niespodzianka rzeczywiście sprawiła radość, powinna:

- Być zgodna z zasadami etyki języka (tzn. słownictwo kulturalne, nienapastliwe, nieobraźliwe),

- Być estetyczna (czysta, ciesząca oko),

- Zawierać na kopercie dane adresata (odbiorcy), tj. imię, nazwisko i klasę.

- Liścik dobrze jest podpisać (albo dokładnie i jawnie, albo dyskretnie, choćby inicjałami).

Za „akcję walentynkową” odpowiedzialne są Wiktoria Krupa i Aleksandra Nędza-Chotarska, które w czwartek i piątek (14.02-15.02) wcielą się w role doręczycielek miłych wiadomości.

Więcej informacji na plakatach w szkole.

Napiszcie „walentynkę” i weźcie udział konkursie!

Ponadto do końca lutego czekamy na konkursowe wersje „walentynek” (kl. 4-6 i kl. 7-8). Atrakcyjne pod względem językowym i graficznym pisemne wyznania miłosne, do realnych lub fikcyjnych adresatów samodzielnie zredagowane opisane imieniem i nazwiskiem autora należy składać do W. Krupy i A. Nędzy-Chotarskiej. Więcej informacji na plakatach w szkole.

ZACHĘCAMY DO ZABAWY!

Opiekun SU

G. Miodek

Zespół "Polany" z nagrodą im. Władysława Orkana

Zespół wrócił ze statuetką i nagrodą pieniężną. Uroczysta gala odbyła się w Mystkowie.

To była siódma edycja Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana. Nagroda przyznawana jest za propagowanie regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w działalności artystycznej i kulturalnej.

W tym roku trzecia nagroda trafiła do Szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca „Polany” im. Stanisława Nędzy Kubińca w Kościelisku.

polany orkana

Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu

5 lutego 2019 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Policji Powiatowej z Wydziału Prewencji w Zakopanem. Odbyły się prelekcje w trzech klasach w związku z Międzynarodowym Dniem Bezpiecznego Internetu. Ponadto na spotkaniu z młodzieżą omówiono zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich.

Gloria 2019

Dnia 8 stycznia 2019r. uczniowie klasy IIb (8 uczniów), IIIa ( 13 uczniów) i Vb ( 5 uczniów) Szkoły Podstawowej w Kościelisku wzięli udział w XVI Konkursie Jasełek GLORIA 2019 w kategorii tradycyjnej dzieci młodszych organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 na Bystrem w Zakopanem dla szkół i przedszkoli powiatu tatrzańskiego. W tym roku wzięło udział w tym konkursie 17 grup kolędniczych. Uczniowie dzielnie reprezentowali szkołę i zdobyli IV miejsce. Przedstawienie przygotowały Panie: Styrczula Agnieszka i Bukowska Iwona.

Relacja z rozdania nagród w Urzędzie miasta Zakopane.

Więcej artykułów…