Get Adobe Flash player

Klasa 4A w Muzeum – Orawski Park Etnograficzny

21 października 2019 r. uczniowie klasy 4A zwiedzali Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. „Od ziarna do chleba”. Pani przewodnik opowiadała uczniom zarówno o dawnych zwyczajach związanych z wypiekiem chleba, jak i pracach związanych z jego przygotowaniem. Zresztą   w trakcie zajęć uczestnicy nie próżnowali. Samodzielnie młócili zboże cepami, czyścili ziarno na przetakach, mielili je na żarnach, a następnie zarabiali ciasto i formowali moskole, które piekli na blasze. Podczas zajęć czwartoklasiści nauczyli się samodzielnie przyrządzić orawskie moskole, które po upieczeniu zjedli ze smakiem popijając przygotowaną kawą zbożową. Po zakończonych zajęciach klasa udała się na ognisko.